Léto – část 1.

  • 13.09.2018

Toto nejteplejší roční období je časem, kdy si všichni užíváme vodu, sluníčko a relax po celoročním pracovním vytížení. Zároveň je to ale také období, kdy tělo vystavujeme vlivům intenzivního slunečního záření, vody a větru více než kdykoliv jindy během roku. Jak zajistit, abyste v létě nevyčerpali svoji pokožku a vlasy působením živlů? Ťuli a Ťuli pro vás mají několik tipů, jak se v létě postarat o své tělo.

Vlasy a pokožka hlavy

Ty v létě vyžadují speciální péči. I když jsou během celého roku v nejlepší kondici, letní vedra pro ně představují hned několik rizik:

- Nadměrná vlhkost ovzduší se odrazí i v přítomnosti přebytečné vody ve vlasech, která je zatěžuje, následkem čehož mohou vlasy zplihnout.

- Vysoká teplota a přímé sluneční záření je v tomto stavu mohou snadno spálit, a když k tomu přičteme zvýšené pocení a prašné prostředí, může to být pro vlasy hotová pohroma.

- Pot v kombinaci s prachem ucpává póry, vlasy ztrácí přirozenou odolnost, což vede k výskytu lupů, roztřepených konečků či v nejhorším případě k vypadávání vlasů.

- Všechny z těchto faktorů negativně ovlivňují také pokožku hlavy, která je kromě rizika úpalu náchylná rovněž k vysušení, svědění a dalším kožním problémům.

Jestliže tedy nechceme celé léto nosit klobouky a kšiltovky, a vystavit se tak ještě intenzivnějšímu pocení, je důležité dopřát vlasům důležitou hydrataci. Tu vám zajistí stoprocentní makadamový olej lisovaný za studena, který je bohatý na nenasycené mastné kyseliny. Ty si naše tělo nedokáže vyrobit a pokožce přijdou.

Jeho aplikace záleží na tom, jakému problému čelíte, respektive čemu se chcete vyhnout. Při problémech s mastnou pokožkou hlavy nanášíme olej na vlhkou pokožku a po celé délce vlasů. U kořínků olej důkladně vmasírujeme do pokožky hlavy, necháme působit alespoň 30 minut a následně vlasy umyjeme šamponem. U suchých či poškozených vlasů vmasírujeme malé množství oleje do vlhkých konečků a necháme vlasy přirozeně uschnout.

Pleť

Slunce na tváři je předzvěstí úsměvu, jestliže je však právě na obloze nejvýše, může ostré slunce zdravé růžové tvářičky za jedno odpoledne nečekaně spálit. Jedním z účinných a přirozených prostředků, které vám spolu s opalovacím krémem zaručí ochranu před popáleninami, je růžová voda. Její jemné pastelové odstíny jsou Egypťanům známé už několik tisíc let a byla to právě Kleopatra, díky které se toto něžné a léčivé osvěžení proslavilo po celém světě. William Shakespeare v dramatu Antonius a Kleopatra vykresluje Kleopatru jako ženu, která se přímo topí v růžové vodě. V Ťuli a Ťuli ji najdete v praktickém balení s rozprašovačem, které se vejde do kabelky či cestovní tašky, a její použití je tak na dosah ruky.

Damašskou růži, která už tisíce let hydratuje, osvěžuje a zklidňuje oslněné tváře, si díky její unikátní vůni jen tak s něčím nespletete. Poznáte v ní dotek přírody, který se hodí do vody stejně dobře jako do dortů. V oblasti Persie totiž můžete ucítit její lahodné lehké tóny také ve sladkých dobrotách, kterými místní kuchyně krmí tamější mlsouny.

V následující části si povíme o dalších způsobech, jak pečovat o své tělo během horkých letních měsíců.

Jak na suchou pokožku?

Naše tělo chrání před vnějšími vlivy pokožka, která je největším orgánem lidského těla. O to víc jí na důležitosti přidává fakt, že je jakousi vstupní bránou celého těla. Reguluje přísun a vylučování velkého množství látek v těle a její správné fungování je zajištěno tehdy, obsahuje-li její povrchová vrstva dostatečné množství vody. V opačném případě se pokožka vysušuje, což ovlivňuje množství faktorů. Úlohu tu sehrává nedostatečný pitný režim, hektická životospráva, pobyt v klimatizovaných prostorách, nadměrné opalování, ale také kosmetické přípravky, jejichž nevhodné složení či aplikace mohou vysušovat vrchní vrstvu pokožky. Abyste tomu předešli, vyplatí se věnovat zvýšenou pozornost správné hydrataci pokožky, která začíná už při základní hygieně.

Ze všech kosmetických přípravků nanášíme na tělo nejčastěji sprchové gely a šampony, které patří k základní výbavě naší koupelny. V recepturách produktů Ťuli a Ťuli proto kromě čistících látek myslíme také na složky hydratační. Naše sprchové gely a šampony obohacujeme o rostlinný glycerin a přírodní silice, které pozitivně ovlivňují proces hydratace.

Další krok k příjemné a vláčné pokožce začíná ihned po osprchování, kdy přichází na řadu aplikace tělového mléka či másla. Díky jejich pozitivním účinkům pokožku nejen hydratujeme, ale dostáváme do těla i zdraví prospěšné živiny.

Aby byla tato procedura nejen příjemná, ale i užitečná, existuje řada doporučení, díky nimž dosáhnete kýženého efektu.

- Tělové mléko či tělové máslo je nejvhodnější nanášet na čistou pokožku, ideálně ihned po osprchování.

- Pokožka by měla být teplá a mírně vlhká, je tedy vhodné hydratovat ji po teplé sprše.

- Jestliže pokožka vychladne, pomůže nahřát ji vlhkým ručníkem. Pak budou póry dostatečně otevřené a připravené přijmout hydratační přípravek.

- Voda by však neměla být příliš horká, pak je totiž pokožka přecitlivělá a podrážděná.

- Pro všechny typy pleti je vhodné tělové mléko levandule anebo některé z našich tělových másel vyrobených výhradně z kvalitních olejů, které dokáže pokožka přirozeně absorbovat.

- Nanášet je vhodné jemnými krouživými pohyby bez většího tlaku, který by mohl pokožku ještě před absorpcí podráždit.

- Tělová mléka a másla z naší nabídky jsou vhodná k aplikaci na celé tělo, někdy však postačí nanášet je pouze na ta nejsušší místa, na kterých se vytvořila zrohovatělá kůže. Tato místa bývají nejčastěji na rukou, loktech, kolenou či chodidlech.

Když jsme se takto postarali o celé tělo, dostáváme se k nejcitlivější části lidské pokožky, kterou je tvář. Oproti ostatním částem těla právě tvář bývá takřka neustále odkrytá, a tím pádem nejvíce vystavená vnějším vlivům. Tvář je zrcadlem péče o celé tělo a rádi ji zkrášlujeme estetickými přípravky. Také díky tomu bývá obzvláště citlivá i na čištění samotnou vodou. Jednou z osvědčených metod při péči o pleť je proto ošetření olejem.

Naším tipem pro adekvátní péči je přírodní odličovací olej kokos, který pohodlně nanesete odličovacím tamponem. Jeho hlavními složkami jsou organický kokosový olej a růžová voda, které jsme citlivě smíchali s ohledem na různou kvalitu a stav pleti. Tento olej kromě make-upu hloubkově čistí póry, které bývají zanesené působením vzduchu, prachu a bakterií, a zbavuje je nadbytečného kožního mazu a odumřelých buněk.

Pro dostatečné zvláčnění pokožky těla a tváře, ochranu před povětrnostními vlivy, antibakteriální a antiparazitickou ochranu či odstranění zánětů jsme pro vás v Ťuli a Ťuli vyvinuli řadu přírodních pleťových krémů. Jejich složení je přizpůsobené všem typům pleti, a i vy si mezi nimi rozhodně najdete svého favorita. Vyzkoušejte naše novinky – přírodní pleťové krémy s esenciálními oleji meduňka a levandule. Jejich nanášení je díky unikátnímu složení ještě jednodušší. Obsahují směs olejů jako například olej z meruňkových jader či konopný olej, které se snadno vstřebávají, a díky tomu je možné nanášet je jak na suchou, tak na vlhkou pokožku, ráno i večer před spaním. Organické bambucké máslo, které tvoří základ těchto krémů, následně vytváří na povrchu pokožky jemný mikrofilm, který zabraňuje tomu, aby se do ní dostaly nečistoty.


Sdílet